/ Infonurk / Uncategorized @et / Pärnumaa Noortekogu Suvekool

Osaluskogu tegevustes osaledes eeldatakse noortelt, et nende kohustuseks on ainult vallavanemaga kohtumine kord kvartalis või rääkimine poliitilistel teemadel, mis noori puudutavad. Osaluskogus tegutsedes on aga võimalik astuda tavapärasest kastist välja ning teha midagi uudset.
Uudne on võtmesõnaks hetkel kõiges, mida Pärnumaa Noortekogu viimasel ajal teeb, mistõttu otsustas noortekogu ühiselt, et 2018. aasta suvel korraldatakse noortele suvekool, mis on õpetlik ning huvitav, kuid samas annab noortele võimaluse ühiseks aja veetmiseks.
30. juunist kuni 1. juulini korraldas Pärnumaa Noortekogu meeskond Suvekooli, mis oligi täpselt seda kõike. Toimusid mitmed koolitused noortelt-noortel. Noored said külalisesinejatelt ülevaate nii õpilasaktivismi, projektide kirjutamise kui ka enesearendamise kohta. Noori õpetati ka argumenteerima. Lisaks sellele arutleti brändi loomise üle ning räägiti astronoomiast ning koos käidi vaatamas Veenust, Kuud ja Jupiteri kuid.
Kõikidele tarkustele lisaks, mida noortele jagati, toimus ka grillimine ning orienteerumine kaunil Tõstamaal.
Õpetlik oli suvekool nii osalejatele kui ka korraldajatele. Korraldajad mõistsid, et alati tasub astuda piiridest välja ning teha tavapärasest midagi erinevat, kui selleks on võimalus. Noortele, kes plaanivad ise midagi sarnast teha, on neil järgnevad soovitused:

  • Ära korralda üritust üksinda. Seltsis on segasem ja mis kõige tähtsam – lihtsam.
  • Hakka aegsasti peale, see pole üritus, mida õhtuga korraldada.
  • Osaleja tahab ka liikuda, hoia tasakaalus vaba aeg ja muud tegevused.
  • Täis kõhuga sujub töö alati paremini, otsi hea toitlustus.
  • Hoia osalejad informeeritud, et neil oleks kõik võimalikult selge. Ei saa eeldada, et osalejad teavad kõike seda, mida korraldajadki.
  • Kahepäevase ürituse puhul veendu, et saad vähemalt öö enne magada.

 

Ave-Liis Kivest, ENLi meediatiimi vabatahtlik
Villu Liivla, Pärnumaa Noortekogu liige

/ Loe ka

Tagasiside
Tagasiside
Kas ja kui kergesti leidsid siit enda küsimusele vastuse?
Millisele küsimusele veel vastust sooviksid?
Järgmine
Palun sisesta oma email, kui soovid, et me vastaks teie küsimusele
Tagasi
Saada
Aitäh teile tagasiside eest!
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status