/ Osaluskogu loomine

Noorte osaluskogu on institutsioon, kus noored saavad otsuste tegemises kaasa rääkida, näiteks kohalik noortevolikogu või -parlament, maakondlik noortekogu, nõuandev kogu, õpilas- ja üliõpilasesindus. 

Noorte osaluskogu on nõuandev ühendus kohalikule omavalitsusele, arenduskeskusele, omavalitsusliidule, koolile vms.

Osaluskogu töös kaasa löömine annab suurepärase arenguvõimaluse sellele noorele, keda huvitavad ühiskonnaprotsessid, riigikorraldus jms. Noorte osaluskogud arutavad oma koosolekutel olulisi küsimusi, mis puudutavad nende kodupiirkonda, maakonda või midagi riiklikul tasemel olulist.

Osaluskogude loomise ja arendamise osas võib ühendust võtta Eesti Noorteühenduste Liiduga, kontaktid Maarja Mehiste (maarja@enl.ee) ja Liisa Junolaine (liisa@enl.ee). 

Vajadusel pakub ENL noorte osaluse ja kaasamise koolitusi nii noortele endale kui ka omavalitsuste ametnikele. Lisaks toetab ENL noorte osaluskogude põhimääruse koostamist. 

Siit leiad põhimääruse näidiseid:

Keila Noortevolikogu põhimäärus

Hiiumaa valla noortevolikogu moodustamine ja põhimäärus

Lääneranna Noortevolikogu põhimäärus

Tagasiside
Tagasiside
Kas ja kui kergesti leidsid siit enda küsimusele vastuse?
Millisele küsimusele veel vastust sooviksid?
Järgmine
Palun sisesta oma email, kui soovid, et me vastaks teie küsimusele
Tagasi
Saada
Aitäh teile tagasiside eest!
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status