/ Infonurk / Noorte osaluse fond / Noorte osaluse fond: Noorte motivatsiooniõhtud Türil

Eesti Noorteühenduste Liidu noorte osaluse fondi abil korraldas Türi Noortekeskuse aktiiv noorte motivatsiooniõhtuid.

Projekti tegevuste kirjeldus

Meie korraldasime oma projekti raames noortele suunatud motivatsiooniõhtud viiel laupäeval (20.10, 27.10, 3.11, 10.11 ja 17.11.2018). Motivatsiooniõhtute eesmärgiks oli korraldada noortele vanuses 12+ motiveerivaid üritusi, kuhu kutsime erinevaid noori motiveerivaid külalisi rääkima nendele huvipakkuvatel teemadel. Et selgitada välja, keda kutsuda, viisime läbi suulise küsitluse (see tähendab, et küsisime Noortekeskuses erinevatelt noortelt, keda võiks kutsuda esinema, kes neid motiveeriks).

Esimeseks ( 20.10) kutsusime külla DJ ja ettevõtja Veigo Kaareti rääkima sellest, kuidas sündis MadHouse, millised takistused on sellega seoses ette tulnud ja panna noori nägema võimalusi oma huviala leida ja sellest arendada välja ettevõtlus.

Teisena ( 27.10) tuli meile külla Järvamaa Noortekogu esinaine Carolyn Mets, kes rääkis meile Järvamaa Noortekogu tööst ja küsis ka noorte arvamusi selle kohta, veel rääkis ta meile Nopi Üles projekti fondist ja üleüldiselt aktiividest ja aktiivsetest noortest.

Kolmandana ( 3.11) käis meil külas Kristo Kiik, kes rääkis meile sellest, kuidas leida omale huviala ja erinevatest huviala võimalustest Järvamaal ja rääkis veel sellest, et midagi teha on vaja vaid tahet ja seda, et mul ei ole aega või kodutöid on liiga palju pole mingi vabandus asjade mittetegemiseks.

Neljandana ( 10.11) käis meil külas laulja Carlos Ukareda, kes rääkis meile superstaari saatest ja lavatagusest elust, mida teleekraanile ei toodud. Samas rääkis ta ka sellest, kuidas ta alustas ning vanemad sundid teda muusikakoolis edasi käima kui ta tahtis pooleli jätta kuid nüüd on ta oma vanematele ütlemata tänulik selle eest ning ütles noortele, et nad ka kindlasti pooleli ei jätaks. Samuti rääkis ta ka, et oma aja planeerimine on väga oluline ükskõik, kas sul on tihe elutempo või mitte see tuleb ikkagi kasuks. Samamoodi soovitas ta ka noortel teha oma bänd, sest nagu välja tuli oli meie seas väga palju lauljaid ja pillimängijaid noori.

Viiendana (17.11) ja samas ka viimasena käis meil külas noor motosportlane Kadri Ehamäe, kes rääkis noortele endast, oma spordialast, milleks on siis krossisõit, kuidas ta sellega alustas (esimest korda sõitis üksi 6 aastaselt ja esimene võistlus oli 9 aastaselt), selle plussidest ja miinustest (plussiks oli see, et see arendab püsivust ning järjekindlust kuid miinuseks tõi ta välja selle, et see on väga kallid ja füüsiliselt raske). Noortele ütles ta, et tuleb endasse uskuda ja pingutada asjade nende asjade nimel, mis sulle huvi pakuvad.

Kas ja kuidas täideti projekti eesmärgid?

Projekti eesmärkidest said täidetud:

  1. Kõik 5 planeeritud üritust toimusid kokkulepitud ajal, igal laupäeval kell 17.00.
  2. Külaliste esialgses ajas toimus küll muudatusi, kuid kõik see mahtus ilusti ajakavasse ära.
  3. Noortekeskuse aktiiv suurenes 3 liikme võrra.
  4. Need noored kirjutasid veel ühe taotluse Türi vallale. Jätkame noorte aktiivi suurendamisega Türi vallas.

Eesmärkidest ei täitnud:

  1. Noorte osalus jäi planeeritust väiksemaks. Kui esiagu arvasime, et igal kohtumisel osaleb 30 noort, siis seda arvu me ei täitnud. Ehk ei olnud laupäevaõhtune aeg sobiv, reklaam?!
  2. Tagasihoidlikuks jäi ka valla eri piirkondadest osalejate arv. Ehk oli takistuseks transport.

Kuidas suurenes projekti tulemusena noorte osalus?

Noortekeskuse aktiiv on suurenenud 3- liikme võrra, kirjutasime Türi vallale järgmise noori kaasava rahataotluse. Noorte kaasamise ja motiveerimisega tuleb jätkuvalt tegeleda, seda ei saa teostada 5- nädalase tegevusega.

Mis läks projekti elluviimisel hästi, mis halvasti?

Täname rahastajat ja noortejuhte, kes meid toetasid. Võimalus oli maksta transporditoetust, esinemistoetust ning osta asju snäki lauale. Õhtud toimusid ning kes osalesid, jäid rahule. Tsiteerides noori: “Uskuge endasse! Ükski unistus pole liiga suur.”

/ Loe ka

Tagasiside
Tagasiside
Kas ja kui kergesti leidsid siit enda küsimusele vastuse?
Millisele küsimusele veel vastust sooviksid?
Järgmine
Palun sisesta oma email, kui soovid, et me vastaks teie küsimusele
Tagasi
Saada
Aitäh teile tagasiside eest!
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status