/ Infonurk / Noorte osaluse fond / Noorte osaluse fond: Maleva TEDx

Eesti Noorteühenduste Liidu noorte osaluse fondi abil korraldasid Kohtla-Järve Maleva Põhikooli õpilased noortekonverentsi

Projekti tegevuste kirjeldus

7.12.2018.a. Kohtla-Järve Maleva Põhikoolis toimus konverents tulevase elutee valikust Ida-Virumaa maakonna noortele. Konverentsil osalesid õpilased 9 õppeasutusest. Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium, Jõhvi Vene Põhikool, Mäetaguse Põhikool, Kohtla-Järve Kesklinna Põhikool, Kohtla-Järve Tammiku Põhikool, Narva Soldino Gümnaasium, Kohtla-Järve Maleva Põhikool, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus. Konverentsi töökeeled: eesti, vene

11.00-12.30- innustavad esinemised Esinejateks olid edukad noored, kellel on huvitav elustiil ja põnev elufilosoofia

Meie konverentsi esinejad olid :

 • inimesed, kes on saanud oma elukutses eeskujuks:
  • Marina Smirnova (spordiklubi “Terrasport”)
  • Alissa Linter – Kohtla-Järve Noortekeskuse direktor
 • need, kes tegelevad ebatavaliste asjadega
  • Ilja Telnov, Jelena Sitnikova – “Noorte uudised” loojad (Ida-Virumaa uudiste telesaade noortele ja noortest)
  • Andrei Sadovoi – Noorte programm “Changemakers academy”
 • andekad inimesed, kes elavad ebatavalist elu
  • Nino Kapanadze –vabatahtlik, Sinu Vitatiim – noorteprojektide osalejad, korraldajad jne
  • Oliver Villers – Jõhvi Gümnaasiumi õpilane
  • Artjom Danilov, Angelina Azjava- Jõhvi Gümnaasiumi õpilased
  • Artjom Malahhov – MTÜ Progress noorteühendus
 • noored, kes tegelevad äriga.
  • Kirill Volkov, Wolfymeedia looja

Iga esineja (kokku 10 inimest) rääkis 6 -7 minutit. Meie esinejad jutustasid nende elukogemusest, tulemustest, väärtustest jne.

12.45-14.10 – oli läbi viidud 4 töötuba. Iga õpilane osales kahe töötoa töös. Sotsiaalne ettevõtmine (Andrei Sadovoi) Noorte projektid (Andrei Malahhov, Nino Kapanadze) Kuidas liidriks saada? (Alissa Linter) Etikett ja ärietikett noortele (Irina Gulova)

Kas ja kuidas täideti projekti eesmärgid?

Projekti eesmärgid olid: Meie konverentsi eesmärgid: julgustada noori inimesi aktiivsemale eluviisile ja muuta mõtteviis stereotüüpselt loominguliseks. Esinejateks olid edukad noored, kellel on huvitav elustiil ja põnev elufilosoofia. Nad rääkisid: -tervislikust eluviisist – õpilasfirmast -aktiivsest eluviisist -vabatahtlikust tegevusest – noorteprojektidest -heategevusest – huvitavast ja kasulikust hobist – sõpruse tähtsusest Konverentsil oli piisavalt erinevaid mõtteid ja huvitavaid ideid. Need olid väga head näited meie maakonna noortele. Loomingulised, huvitavad inimesed ja Ida-Virumaa noored on saanud omavahel suhelda. Töötoas õpilased ei õppinud mitte ainult kritiseerima, vaid märkama seda, mis on lugupidamist väärt. Osalejad on õppinud võtma ja jagama vastutust meeskonnatöös, olema liidrina kaasav ja toetav ning kaaslaste arvamusi, huve ja vajadusi arvestama.

Kuidas suurenes projekti tulemusena noorte osalus?

Innustavate näidete põhjal konverentsi osalejad on hakanud mõtlema sellest, kuidas muuta oma elu huvitavamaks ja mitmekülgsemaks. Nad ei hakanud ootama täiskasvanuks saamist, et saavutada edu. Nad on saanud aru, et nende vanus on hea aeg arengu jaoks ja et nad peavad juba praegu tegema esimeseid samme edu saavutamiseks. Näiteks, meeskonnad kolmest koolist otsustasid õpilasfirma luua. Paljud osalejad olid registreerunud noorte projektidesse. On koostatud 2 heategevuslikku projekti, kus osalevad 4 kooli meeskonnad. See oli tehtud vaid ühe nädala jooksul pärast meie projekti toimumist.

Mis läks projekti elluviimisel hästi, mis halvasti?

Kõik oli tore. See oli palju parem, kui me ootasime.

 

/ Loe ka

Tagasiside
Tagasiside
Kas ja kui kergesti leidsid siit enda küsimusele vastuse?
Millisele küsimusele veel vastust sooviksid?
Järgmine
Palun sisesta oma email, kui soovid, et me vastaks teie küsimusele
Tagasi
Saada
Aitäh teile tagasiside eest!
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status