fbpx

/ Noorte osalus

Noorte osalus on noorte kaasarääkimine neid puudutavates otsustes, ükskõik kas kodus, koolis, kodulinnas või -vallas, maakonnas, aga ka laiemalt Eestis, Euroopas ja miks mitte kogu maailmas. Aktiivse osaluse puhul teevad noored ise otsuseid ja pakuvad lahendusi, passiivse osaluse käigus aga tehakse kaasa ühiskonna pakutavates tegevustes.

Alguses kasutati noorte osalusest rääkides ainult terminit “osaluskogu”. Täna räägitakse ka “osalusvormidest”, milleks on kokkulepitud struktuuri ning põhimõtetega kooslused, mis tingimata ei käi koos regulaarselt või millel puuduvad võimalused mõjusate otsuste tegemiseks, nt noorteaktiivid või noortegrupid. Samuti räägitakse ka  “osalusvõimalustest”, milleks on ebaregulaarselt toimuvad kokkulepitud struktuuri või formaadiga tegevused, nt osaluskohvikud või noorteparlamendid.

Osalusakadeemia esimesel päeval (16.09.2023) tehtud ettekannete toel valmis erinevaid noorte osalusvõimalusi koondav visuaal.

Eesti Noorteühenduste Liit on koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, kohalike omavalitsuste ning noorte endiga arendanud noorte osalust juba 2008. aastast. 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status