/ Infonurk / Uncategorized @et / Noorte [eel]arvamusfestival

Mitmendat aastat järjest toimub suvel Arvamusfestival, kuid sel aastal toimus esmakordselt Haapsalus, 17. juunil Noorte [Eel]arvamusfestival. [Eel]arvamusfestival on üks osa tegelikult Paides toimuvast Arvamusfestivalist.
Idee, millest noortele suunatud festival alguse sai, oli Haapsalu Noortevolikogu soov anda kohalikule kogukonnale võimalus enda häält kuuldavamaks teha. [Eel]arvamusfestivali üldeesmärgiks kujunes aga noorte hääle mõju suurendamine avalikus aruteluruumis. Festivali, mis toimus küll ainult ühe päeva, ettevalmistusperiood oli umbes aasta. Aasta sisse mahtusid nii kohtumised Arvamusfestivali meeskonnaga kui ka ideekorje teemadeks, mille lõppvalimi selgitamisse kaasati ka Noorte Maapäeva delegaate.
Pärast aastast ettevalmistusperioodi ei osanud muud lootagi, kui et üritus oleks edukas. [Eel]arvamusfestivali külastas üle 300 noore, kes said avaldada enda arvamust nii e-Euroopa teemadel kui ka praeguste arvamusliidrite üle. Järelkaja festivalist on olnud positiivne, mistõttu on noored otsustanud, et noortele suunatud [eel]arvamusfestivali korraldatakse ka järgneval aastal.
Haapsalu Noortevolikogu korraldatud Noorte [eel]arvamusfestivali toetasid Eesti Noorteühenduste Liit, Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Haapsalu Linnavalitsus, Haapsalu Noorte Huvikeskus ja Arvamusfestival.

Foto: Noorte [eel]arvamusfestivali korraldajad

Ave-Liis Kivest, ENLi meediatiimi vabatahtlik
Karl-Edward Uibo, Haapsalu Noortevolikogu esimees

/ Loe ka

Tagasiside
Tagasiside
Kas ja kui kergesti leidsid siit enda küsimusele vastuse?
Millisele küsimusele veel vastust sooviksid?
Järgmine
Palun sisesta oma email, kui soovid, et me vastaks teie küsimusele
Tagasi
Saada
Aitäh teile tagasiside eest!
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status